Artykuły


Import z Chin       Eksport do Chin       Wszystkie


Nowe przepisy dla przedstawicielstwa firmy zagranicznej / RO/ w Chinach

Rada Państwa Chin wydała ostatnio nowe przepisy w celu „wzmocnienia” kontroli nad przedstawicielstwami /RO/ firm zagranicznych w Chinach. Nowe regulacje wymagają regularnego składania audytowanych sprawozdań finansowych, zabraniają prowadzenia jakiejkolwiek aktywności nastawionej na generowanie zysku oraz określają kary za łamanie tych przepisów. Zmieniło się również opodatkowanie RO – obecnie płacą podatek 15%. Przepisy obowiązują zarówno nowo tworzone jak i już istniejące przedstawicielstwa firm zagranicznych w ChRL.

więcej


Analiza due diligence / sprawdzanie potencjalnych partnerów/ w Chinach

Wśród wielu zagranicznych firm zainteresowanych podejmowaniem inwestycji w Chinach lub zamierzających prowadzić znacznej wartości import z Chin widoczny jest brak profesjonalizmu jeśli chodzi o przeprowadzanie analiz due diligence i innych działań sprawdzających oraz niedocenianie sprytu i kreatywności Chińczyków w zakresie stosowania prawa.

więcej


Chiński ujednolicony podatek dochodowy od firm

16 marca 2007 r. chiński parlament uchwalił nowa ustawę o podatku dochodowym od firm, która zunifikowała podatki od firm chińskich i zagranicznych. Wiele rozwiązań podatkowych korzystnych dla inwestorów zagranicznych zostało wyeliminowanych lub zmienionych.Produkcja w Chinach i import z Chin staną się droższe.Nowa ustawa podatkowa wejdzie w życie 1.01.2008 r. W międzyczasie wydane zostaną podatkowe akty wykonawcze.

więcej


Nowa strategia Chin wobec inwestycji zagranicznych

Chiny będa optymalizować napływ inwestycji zagranicznych. Wspierane będą inwestycje w dziedzinach high-tech, w nowoczesne usługi i w zakresie wysokojakościowej produkcji.
Jak informuje Ministerstwo Handlu Chin władze Chin będą zachęcać zagranicznych inwestorów do przenosin z Wybrzeża do regionów centralnych i zachodnich. Ministerstwo opublikuje w tym roku wskazówki dla inwestorów zagranicznych. Będą one zachęcać do inwestowania w zaawansowane techniki produkcyjne i do zakładania centrów badawczo-rozwojowych w Chinach.

więcej


Zagraniczna firma w Chinach – jak uniknąć najczęstszych problemów przy rejestracji?

Kapitał założycielski. Wysokość kapitału założycielskiego firmy zagranicznej w Chinach wymagana przez prawo jest zróżnicowana w zależności od regionu geograficznego i rodzaju prowadzonej działalności. Wielu inwestorów decyduje się przyjąć jako wielkość kapitału swych firm wymagane wartości minimalne. Zdarza się niestety dość często, że wielkości te są daleko niewystarczające dla finansowania działalności firmy do czasu, gdy stać ja już na samofinansowanie.

więcej


Zakładanie przedstawicielstwa w Chinach-najczęstsze problemy

Wynajmując lokal pod przyszłe biuro w Chinach koniecznie trzeba upewnić się, czy właściciel posiada certyfikat zezwalający na wynajem nieruchomości na cele komercyjne dla zagranicznego kontrahenta. Szczególnej ostrożności wymaga otwieranie rachunku bankowego. Zbyt często tę rolę firmy powierzają swym agentom, nie wnikając w detale.

więcej


Zakładanie działalności produkcyjnej w Chinach

W niniejszym artykule przyjrzymy się aspektom prawnym i finansowym, które warto wziąć pod uwagę, gdy rozważamy rozpoczęcie działalności produkcyjnej w Chinach.
O ile nie przewidujemy dystrybucji naszym produktów w Chinach jako formę prawną dla naszej działalności produkcyjnej w Chinach powinniśmy wybrać WFOE czyli „Wholy Foreign Owned Enterprise”a nie Joint Venture.

więcej


Kontakt

ul. Strzelców 50/10
81-586 Gdynia
Email: info@verico.pl
Tel.: +48 58 664 70 50
Tel.: +48 58 668 33 13
Tel.: +48 511 138 405

 __________________

 China Homelife 2019

Zapraszamy na nasze stoisko i warsztaty

29 - 31. 05.2019

Nadarzyn k./Warszawy

Więcej informacji >>

 

China Homelife 2019

 

 __________________

 WIZJA Lokalna w Chinach™

Autentyczne sprawdzenie wiarygodności firmy w Chinach

wizyta inspektora w fabryce
+
weryfikacja dokumentów 
w chińskich urzędach
+
porównanie prawdziwości danych 
z dokumentów ze stanem faktycznym
=
Profesjonalny Raport Handlowy

Zamów Raport

 

Import kamienia naturalnego
z Chin

granit
marmur
piaskowiec
łupek

* * *

nagrobki

płyty granitowe
płytki ozdobne

 __________________