Artykuły


Import z Chin       Eksport do Chin       Wszystkie


Import z Chin - Jak najlepiej wykorzystać pobyt na targach w Chinach cz.2

Przygotowania do wyjazdu – ciąg dalszy
Gdy już zdecydowałeś w których targach w Chinach zamierzasz uczestniczyć pora rozpocząć przygotowania do wyjazdu. Podczas gdy większość firm ogranicza je do spraw logistycznych powinieneś przygotować odpowiednio skład delegacji oraz materiały promocyjne.
Ważną sprawą jest skład delegacji. Byłoby najlepiej, gdyby w wyjeździe na targi mógł wziąć udział znawca produktu i osoba decyzyjna w spawach handlowych. Zespół powinien otrzymać jasno sprecyzowany cel wyjazdu, np: szczegółową analizę rynku Chin, nawiązanie kontaktu z dostawcami lub zebranie odpowiednich próbek towarów.

więcej


Import z Chin - Jak najlepiej wykorzystać pobyt na targach w Chinach? cz.1

Targi i wystawy słusznie uważa się za najlepszy sposób dla importerów aby spotkać swych dostawców. Jednak wielu odwiedzających targi doświadcza tylko w ograniczonym stopniu płynących z tego korzyści, z powodu niewystarczającej wymiany informacji z dostawcami / jeśli np. na targach znajdowało się zbyt wielu gości/, nieobecności na stoisku głównych osób zarządzających firmą, z powodu trudności językowych, słabej prezentacji produktów na stoiskach itd.
Osiągnięcie dobrych rezultatów z odwiedzin na targach i wynikający z tego korzystny import z Chin jest możliwy, o ile:
-wybierzesz odpowiednie targi
-odpowiednio przygotujesz się do nich
-wykonasz pracę po-targową , czyli tzw. follow-up.
więcej


Celne ABC Obsługa celna towarów importowanych z Chin

Importując towary z Chin warto zabezpieczyć się przed przykrymi niespodziankami, które mogą się pojawić w związku z niewłaściwym oznakowaniem towaru czy też brakiem właściwych dokumentów.

Co zatem warto wiedzieć, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy importowaniu towaru z Chin i to już na etapie podpisywaniu kontraktu z chińskim dostawcą?

więcej


Negocjacje w Chinach - Praktyczny Poradnik

Strategie negocjacyjne stosowane przez Chińczyków opierają się na pracach wybitnego średniowiecznego stratega wojen Sun Zi. Bardzo duże znaczenie przywiązują oni do rozpoznania potrzeb, charakteru i strategii przeciwnika. Wykorzystują w tym celu wszelkie formalne i nieformalne okazje spotkań.

więcej


Jak robić interesy w Chinach?

Chińczycy reprezentują zupełnie odmienny od europejskiego krąg kulturowy. Tradycja konfucjańska, / 5 wartości konfucjańskich to: harmonia, człowieczeństwo, godność, kontakty osobiste, pokora/ na której oparty jest chiński system wartości jest bardzo różna od systemu, który rozwinął się w cywilizacji zachodniej, czerpiącego z tradycji chrześcijańskiej.

więcej


Wakacje podatkowe w Chinach

Chiny oferują inwestorom zagranicznym bardzo atrakcyjne warunki opodatkowania, o ile angażują się oni w wytwarzanie, montaż lub przetwórstwo na terenie Chin. Te korzystne warunki te dotyczą głównie zwolnienia i obniżenia stawek podatku dochodowego nawet do 10 lat.


więcej


Etykieta biznesowa w kontaktach z Chińczykami, czyli jak nasze zachowanie może pomóc i przeszkodzić interesom w Chinach.

Zawarcie korzystnej transakcji importowej, znalezienie partnera w Chinach, uruchomienie produkcji w Chinach może zależeć od przestrzegania podstawowych zasad savoir-vivre tj.etykiety biznesowej w Chinach.Postępowanie zgodnie z tymi zasadami będzie również dowodem naszej wysokiej kuktury i szacunku dla chińskich partnerów.

więcej


Kontakt

ul. Strzelców 50/10
81-586 Gdynia

E-mail: info@verico.pl

Tel.: +48 511 138 405

 

__________________

 Import Maszyn i Urządzeń z Chin

Wspieramy przedsiębiorców w zakupie maszyn i urządzeń do produkcji.

Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się w czym możemy Ci pomóc !!

KONTAKT

 

 

 __________________

 Kompleksowa Obsługa Importu od A do Z

Usługa pakietowa "door to door" (od drzwi do drzwi) skonstruowana  z myślą o importerach,  którzy nie chcą popełnić błędów  przy imporcie z Chin i oczekują, że zamówiony towar zostanie rzeczywiście dostarczony do magazynu w Polsce.

Dowiedz się więcej co możemy dla Ciebie zrobić

Więcej informacji >>

 

 

 __________________

 WIZJA Lokalna w Chinach™

Autentyczne sprawdzenie firmy w Chinach

wizyta inspektora w fabryce
+
weryfikacja dokumentów 
w chińskich urzędach
+
porównanie prawdziwości danych 
z dokumentów ze stanem faktycznym
=
Profesjonalny Raport Handlowy

Zamów Raport

 

KONTROLA TOWARÓW

Chiny

Tajwan

Indie

Wietnam

Malezja

Kambodża

Malezja

Indonezja

Pakistan

* * *

Przedwysyłkowa

W toku produkcji

Nadzór nad załadunkiem

 __________________

 

Import kamienia naturalnego
z Chin

granit
marmur
piaskowiec
łupek

* * *

nagrobki

płyty granitowe
płytki ozdobne

 __________________